Ubezpieczenie bagażu na czas lotu

Ubezpieczenie bagażu na czas lotu

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje zabieramy ze sobą wszystko to, co jest nam niezbędne: odzież, kosmetyki, leki, artykuły higieniczne. Bez tego wyposażenia jest jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować, bez względu czy wyjechaliśmy na dwutygodniowy urlop czy jesteśmy tylko na kilkudniowym wyjeździe służbowym. Jednak co w sytuacji, kiedy nasz bagaż zostanie skradziony, zgubiony lub też zniszczony w trakcie lotu? Wówczas z pomocą przychodzi ubezpieczyciel, który wypłaca odszkodowanie nawet w takiej sytuacji, kiedy nasz bagaż się jedynie zagubi. Ubezpieczenie bagażu dotyczy zarówno samej walizki jak i jej zawartości.

Jeżeli chodzi o zawartość to są to rzeczy podstawowe, codziennego użytku. Kwota ubezpieczenia podstawowego bagażu sięga zazwyczaj około tysiąca złotych, można jednak wykupić ubezpieczenie wyższej sumy. Większe ubezpieczenia są zazwyczaj poszerzeniem standardowej oferty ubezpieczyciela. W taki właśnie sposób podróżni mogą ubezpieczyć swój sprzęt elektroniczny, laptopa czy też sprzęt sportowy.

Ubezpieczenie bagażu najczęściej nie obejmuje niewielkich szkód, których koszt nie przekracza rzędu np. 100 zł. Są to zazwyczaj te szkody, które są skutkiem nieuwagi samego pasażera lub też niedopilnowania z jego strony należytej dbałości o spakowanie swojego bagażu. Podpisując zatem przed wylotem umowę z ubezpieczycielem należy dokładnie określić wartość przewożonych rzeczy i wybrać do nich adekwatną wysokość ubezpieczenia.

Wówczas, w przypadku zniszczenia bagażu, możemy liczyć na zwrot poniesionych strat..